Čo robíme?

Sme európska znalostná a inovačná komunita, ktorá pracuje na budovaní budúcnosti s nulovými emisiami uhlíka pre Európu.

EIT Climate-KIC je najväčšia európska organizácia zaoberajúca sa bojom proti zmene podnebia prostredníctvom inovácií. Na základe systémového prístupu spája organizácia najambicióznejšie európske záujmové skupiny v oblasti klímy medzi mestami, regiónmi a dokonca aj celými krajinami.

Deep Demonstrations

W ramach przeciwdziałania zmianom klimatycznym, EIT Climate-KIC stworzyło metodę Deep Demonstrations, ktorej celem jest wywołanie głębokich zmian systemowych w całych miastach, regionach i państwach.

CommunityLab

CEE Community LAB to powstały w 2020 roku projekt prowadzony przez EIT Climate-KIC z partnerami, mający na celu łączenie osób i organizacji, którym bliskie są działania na rzecz zmian klimatycznych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Edukacja

Traktujemy edukację jako integralny wymiar wszystkich naszych działań ponieważ wierzymy, że nie ma skutecznej społeczności i skutecznej zmiany bez wspólnej wiedzy i zrozumienia.

Enterpreneurship

Od ponad 10 lat aktywnie działamy w sektorze przedsiębiorczości. Wsparliśmy rzeszę startupów proekologicznych w regionie Europy Środkowo-Wchodniej, które przyczyniają się do rozwiązania problemu zmian klimatycznych we wszystkich sektorach gospodarki.

Climathon

Climathon to międzynarodowe wydarzenie organizowane przez EIT Climate-KIC wraz z partnerami, cieszące się z roku na rok coraz większą popularnością.

Climathon

Climathon to maraton kreatywności o ochronie klimatu i największy hakaton klimatyczny na świecie.

Jego ideą jest wspólne opracowanie rozwiązań odpowiadających na konkretne wyzwania klimatyczne w danym miejscu, w trakcie eventów trwających 24 godziny, które odbywają się jednocześnie setkach miast z całego świata.

Chcete vedieť viac?
Created with Sketch. Viac informácií o EIT Climate-KIC About
Created with Sketch. News, Blogs & Vlogs About
Created with Sketch. Kontakt About