Vzdelávanie

Vzdelávanie v EIT Climate-KIC?

Vzdelávanie považujeme za integrálny rozmer všetkých našich aktivít, pretože sme presvedčení, že bez zdieľania vedomostí a porozumenia neexistuje efektívna komunita a efektívne zmeny.

Naším cieľom je prepracovať výučbu po všetkých stránkach, ktoré potrebujete: od obsahu učebných osnov až po školenie učiteľov a mimoškolské aktivity. Najskôr vykonáme prieskum, aby sme pochopili, čo sa deje v oblasti vzdelávania, zistíme, aké aktivity sú možné a potom si overíme, čo je potrebné a možné v budúcnosti vytvoriť.

Spoluvytvárame projekty s miestnymi subjektmi, inštitúciami, učiteľmi a študentmi – v súlade s našou hlavnou zásadou: byť spoluorganizátorom zmeny. V našich vzdelávacích projektoch sme už zmenili paradigmu z tradičnej, v ktorej niekto niekoho učí, na model participatívneho a vzájomného učenia sa. Spájame prácu s inštitúciami, ktoré sú tradične zodpovedné za vedu (napr. školy, univerzity) a pridávame vzdelávaciu vrstvu k všetkým ostatným prvkom ľudského ekosystému života (pracovisko, doprava, voľný čas, účasť občanov).

Ktokoľvek, kto verí v aktívne vedomosti, ktoré môžu zmeniť náš život, môže prispieť k realizácii našich vzdelávacích projektov. Alebo ich vytvorte s nami.

Vzdelávacie systémy v strednej a východnej Európe nepatria medzi najlepšie rozvinuté európske systémy vzdelávania, pokiaľ ide o hodnoty, na ktorých sú postavené. Naše vzdelávacie systémy dosahujú výsledky v pamäťovom učení, individuálnej orientácii a viere v neomylnosť učiteľa. Kritické myslenie, polemika, hľadanie vlastných odpovedí, práca v skupinách alebo rozvíjanie medziľudských schopností ešte nie sú prioritami našich vzdelávacích systémov. Práve tieto aspekty v kombinácii s kultúrou prijímania chýb (ktorú tiež nemáme) vytvárajú podmienky vedúce k inovatívnemu mysleniu alebo k príčinnosti.

Program Pioneers into Practice

Staňte sa priekopníkom v oblasti klimatických zmien!

Pioneers into Practice je popredný program kariérneho rozvoja zameraný na zmenu klímy. Je to jediný program tohto druhu, ktorý aktívne búra bariéry a poskytuje nové perspektívy zapojením ľudí a organizácií z rôznych prostredí, sektorov a úrovní skúseností týkajúcich sa klimatických zmien.Jeśli jesteście gotowi na to, by zrobić coś innego i wyjść poza swoją strefę komfortu, zapraszamy do aplikowania!
Ak ste pripravení urobiť niečo iné a prekročiť svoju komfortnú zónu, pokojne sa prihláste! Program trvá od júna do decembra a pozostáva zo 4-6-týždňovej stáže (národnej alebo medzinárodnej), individuálneho mentoringu v oblasti systémového myslenia a systémových inovácií, realizovaného prostredníctvom programu online workshopov a školení.

Program Journey

Začnite svoju cestu ku klimatickej neutralite

Journey je najväčšia európska letná škola klimatických inovácií pre absolventov a mladých ľudí. Journey je štvortýždňový program na plný úväzok so zameraním na opatrenia v oblasti klímy, inovácií, transformáciu systémov a budovanie komunity. V rámci programu Journey sa snažíme využívať kombinované schopnosti vedcov, spisovateľov, ekonómov, inžinierov, lekárov, umelcov, dizajnérov, filozofov, podnikateľov a ďalších odborníkov v oblasti boja proti klimatickej zmene. Od roku 2010 sme hostili 60 letných škôl po celej Európe, vytvorili sme viac ako 400 obchodných projektov a nápadov a vybudovali sme silnú globálnu sieť viac ako 3000 kolegov. Pripojte sa k našej rozmanitej a aktívnej komunite, kde dostanete príležitosť pracovať so svojimi rovesníkmi na podpore opatrení v oblasti klimatických zmien.
Journey je program pre všetkých, ktorí sa chcú zapojiť do boja proti klimatickým zmenám.

Chcete vedieť viac?
Created with Sketch. Viac informácií o EIT Climate-KIC About
Created with Sketch. News, Blogs & Vlogs About
Created with Sketch. Kontakt About