Podnikanie

Podnikanie

V podnikateľskom sektore pôsobíme už viac ako 10 rokov. Podporili sme množstvo proekologických startupov v regióne strednej a východnej Európy, ktoré prispievajú k riešeniu problému zmeny podnebia vo všetkých odvetviach hospodárstva.

Už mnoho rokov prevádzkujeme programy venované podnikateľom, napríklad Accelerator a ClimateLaunchPad. Sú navrhnuté tak, aby pripravili pôdu pre vysoko hodnotné projekty s nulovým obsahom uhlíka na trhu.

Accelerator

EIT Climate-KIC Accelerator je akceleračný program EÚ zameraný na zelené technológie.

Identifikujeme, podporujeme a investujeme do podnikateľov v každej etape inovácie, pomáhame im pri prechode od počiatočných konceptov cez testy k dosiahnutiu komerčného rozsahu. EIT Climate-KIC Accelerator ponúka v troch etapách know-how, zdroje, nástroje a školenie v oblasti čistých technológií.

Od roku 2010 tento akceleračný program podporil viac ako 2 000 startupov na 32 miestach v celej Európe, čím im poskytol prístup k zdrojom, nástrojom, mentoringu a kontaktom. Spolu s 33 partnermi EIT Climate-KIC sme pomohli transformovať mnohé podniky, ktoré boli pozitívne nastavené ku aktívnym zmenám smerujúcim k riešeniu klimatických zmien, na ziskové spoločnosti, ktoré prispievajú k boju proti globálnemu otepľovaniu a jeho následkom.

Vďaka nášmu akceleračnému programu sa rozvinuli projekty ako:

  • Airly, poľský startup, ktorý vyrába distribuovanú sieť senzorov kvality ovzdušia a poskytuje spoľahlivé údaje o kvalite ovzdušia. Cieľom je zdôrazniť neviditeľné hrozby a zvýšiť povedomie občanov aj vlád.
  • Syntoil je poľský startup, ktorý transformuje znečistené sadze na zhodnotené technické uhlie. Syntoil obnovuje cenné zdroje a znižuje použitie fosílnych palív, odpadu a emisií oxidu uhličitého.
  • Laava Tech, startup z Estónska, ktorý pomáha znižovať spotrebu energie o 90% v domácnostiach, na malých farmách alebo na miestach výsadby rastlín.

Naše startupy sú lídrami vo svojich odboroch. Za posledné tri roky bolo na zozname Forbes 30 Under 30 Europe ocenených takmer 20 podnikateľov podporovaných združením Climate-KIC.

Pripojte sa k nám a dozviete sa, ako komercializovať svoje podnikanie!

ClimateLaunchPad

ClimateLaunchpad je najväčšia svetová súťaž ekologických podnikateľských nápadov. Našou misiou je uvoľniť globálny potenciál v oblasti čistých technológií, ktoré pomáhajú bojovať proti klimatickej kríze. Súťaž vytvára platformu pre tieto nápady.

Existuje veľa skvelých nápadov na zlepšenie kvality života a zníženie uhlíkovej stopy. Niektoré z nich zostávajú vo fáze koncepcie bez toho, aby uzreli denné svetlo. Niektoré z nich si vyžadujú ďalší impulz – mentorstvo, školenie, inšpiráciu z obchodných úspechov a neúspechov.

Vďaka koučingu a podpore sa mnohé z nich môžu stať realitou. Preto sme vytvorili ClimateLaunchPad, ktorý podporuje nové startupy v sektore čistých technológií. Spolupracujeme s partnermi z celého sveta. ClimateLaunchpad ponúka školenia, koučing a podporu, ktoré sú potrebné na to, aby sa vaše nápady stali úspešnými.

Premeňte svoj „zelený“ nápad na úspešný štart. Zistite viac!

Chcete vedieť viac?
Created with Sketch. Viac informácií o EIT Climate-KIC About
Created with Sketch. News, Blogs & Vlogs About
Created with Sketch. Kontakt About